You are here: Головна Публікації в пресі

КЛЕПС - серія мікробіологічних препаратів

Застосування КЛЕПС

Публікації в пресі

Інтерв'ю

Біопрепарат КЛЕПС

З кожним роком інтерес до біотехнологій зростає. Тож наша розмова про цю альтернативну агрономію з директором науково-виробничого центру «Енергія» Деркачем Володимиром Євгеновичем.

Незабаром весна. Тому зараз, сільгоспвиробники зосереджуються на виборі технологій по вирощуванню сільськогосподарських (с/г) культур, які могли би забезпечити їм оптимізацію затрат при збільшенні врожайності і покращенні якості виробленої продукції. Як свідчить досвід, господарства, які в основу своїх технологій взяли біопрепарат КЛЕПС цю оптимізацію забезпечили, тому я би порадив усім, хто не знайомий з препаратом, застосувати його і в цьому переконатись. Інтенсивна система землеробства передбачає застосування великої кількості аміачної селітри та недешевих хімічних засобів захисту рослин. В той час, як альтернативні до неї біотехнології дають можливість їх значно зменшити. Біопрепарат КЛЕПС належить до таких біотехнологій, а його властивості бути одночасно біодобривом, біостимулятором та біопестицидом дали можливість забезпечити цю оптимізацію затрат для с/г виробника.

Які паради Ви надали б аграріям на початку весняних робіт стосовно застосуванню препарату КЛЕПС?

Перші весняні роботи користувачі препарату починають з обробки посівів озимих культур по листової поверхні, коли середньо добова температура становить близько 5-7 градусів тепла. Азотофіксуючи бактерії препарату, після обробки по листу, заглиблюються в середину рослини і починають постачати їй, дуже необхідний на цей час біологічний азот, Це дає поштовх ростовим процесам і вже на третій день посіви набувають темно-зеленого кольору. Препарат КЛЕПС сумісний з багатьма препаратами у тому числі з гербіцидами і інсектицидами. Тому, с/г виробники, щоб отримати максимально вигідний ефект від його застосування в бакову суміш для обприскування, крім препарату КЛЕПС, залучають ще інші препарати та добрива. Для прикладу, така бакова суміш як - карбамід (5-7)кг + гербіцид + КЛЕПС (20-25)мл + мікродобривава – сьогодні аграрії широко застосовують майже в усіх регіонах України. Карбамід, як постачальник азоту, діє на рослину практично зразу, тому при обробці рослин по вегетації вони набувають зеленого кольору вже в перший день. Згодом ефект дії карбаміду на рослину зменшується, а дія азотофіксуючих бактерій препарату, навпаки, з кожним днем зростає. Мікродобрива, як і препарат КЛЕПС рекомендовано застосовувати у критичні періоди розвитку рослин, коли вони особливо потребують посиленого живлення, тому їх сумісне застосування суттєво впливає на розвиток рослин і на урожай в цілому. На жаль, серед фермерів, є такі, що разом з препаратом КЛЕПС, на початку весни, застосовують велику кількість селітри. В цьому немає ніякого сенсу, тому що при використанні препарату економія мінеральних азотних добрив може дорівнювати 70% і більше (залежно від грунту). Максимальний ефект препарат дає на фоні стартової норми азоту 30 кг/га діючої речовини, тому, усім бажаючим застосовувати мінеральні азотні добрива рекомендуємо норму яка дорівнює не більше 100кг селітри на гектар.

На яких с/г культур користувачі препарату мають найбільший ефект?

Біопрепарат КЛЕПС - універсальний препарат. Чітке та послідовне до¬тримання рекомендацій технології по застосуванню препарату в повному обсязі дає можли¬вість споживачам препарату гарантовано отримати гарний врожай і прибуток практично на усіх с/г культурах у тому числі овочевих. Добрі відгуки від застосування препарату надходять від господарств, де вирощують такі культури як зернові, круп’яні та технічні. Урожайність зернових, круп'яних та технічних культур в результаті оптимізації азотного живлення, регуляції росту та попередження захворювань, збільшується (залежно від культури) до 30%, а для овочевих культур до 40% і більше.

Як впливає застосування препарату КЛЕПС у с/г на зменшення хімічного навантаження при вирощуванні с/г культур?

Зменшення хімічного навантаження в с/г, вирощування екологічно чистих продуктів та відродження родючості земель - це була мета розробників препарату КЛЕПС і вони, як свідчить досвід, цю мету виконали. Препарат, як альтернатива агрохімічним засобам вирощування сільськогосподарської продукції, дав можливість фермерським господарствам значно зменшити потребу в мінеральних добривах та хімічних засобах захисту рослин від хвороб. Це стало можливим завдяки властивостям препарату виступати в якості біодобрива, біостимулятора та засобу захисту рослин. При застосуванні препарату потреба в азотних добривах значно зменшується, а потреба в хімічних протруйниках (за малим винятком) та стимуляторах росту відпадає повністю. Це і є основні фактори, які дають аграріям значну економію коштів, сприяють відродженню грунтів та покращенню стану навколишнього середовища.

Чи доцільно застосовувати КЛЕПС на невеликих фермерських господарствах, дачних та присадибних ділянках?

Безперечно. Універсальність препарату дозволяє невеликим господарствам отримати якісну продукцію і значний економічний ефект практично при вирощуванні усіх (с/г) культур, адже потреба в мінеральних добривах та хімічних засобах захисту рослин для них значно зменшиться, а витрати на придбання препарату будуть на порядки нижче ніж рівноцінні по ефекту агрохімікати. При цьому забезпечиться виробництво здорової для вживання с/г продукції, яка не буде мати шкідливих залишків агрохімікатів. Таким чином, цей препарат для таких споживачів буде не тільки корисним с точки зору економії, екології, а і буде сприяти відродженню родючості їх земель. Доречі, користувачі препарату мають можливість отримувати препарат зі знижкою, яку ми вже традиційно проводимо в кінці і на початку року. Вона може становити від 10 до 30% вартості препарату, залежно від кількості і місяця його придбання. Більш детальнішу інформацію можна отримати на сайті.

 

На зустріч озимим культурам

Напередодні осені для аграріїв знов настає гаряча пора - пора підготовки грунту під посіви озимих культур та проведення передпосівної обробки. В цей час для багатьох з них актуальним є питання пошуку найбільш вигідних, в економічному плані, варіантів для проведення передпосівної обробки насіння озимих культур.

На сьогодні агрохімічні добрива, протруйники та засоби захисту рослин значно подорожчали. Застосування їх в сільському господарстві (с/г) значно зменшує доходи та зводить до мінімуму рентабельність аграрного бізнесу. Змінити ситуацію на користь аграріїв може лише застосування в с/г новітніх ресурсозберігаючих біотехнологій. Одною із таких біотехнологій є, вже добро відома на агроринку, технологія на базі біопрепарату КЛЕПС. Ця технологія дає можливість значно зменшити використання азотних добрив та хімічних засобів захисту рослин від хвороб. Крім того, вона не забруднює навколишнє середовище, сприяє отриманню екологічно чистих продуктів, відродженню грунтів, високих і якісних врожаїв та значній економії коштів. На наш погляд ця технологія є перспективною для вирощування озимих культур.


Подробнее...
 

Прочитай і задумайся

Сьогодні аграрний ринок України має в наявності великий асортимент сучасних препаратів, які дають можливість сільськогосподарським виробникам в корені змінити своє ставлення до традиційних технологій по вирощуванню сільськогосподарських культур (с/к) із застосуванням агрохімії і перейти до нових ресурсозберігаючих технологій із застосуванням біотехнологій. Більшість сучасних препаратів дають таку можливість. Однак, товаровиробнику, серед цього різноманіття препаратів важко, без належних випробувань, зробити правильний вибір і вибрати саме ті, які могли б увійти в основу його технології по вирощуванню (с/к), яка могла б забезпечити йому оптимально вигідний баланс між витратами і врожайністю, спряла отриманню екологічно чистої продукції, відродженню родючості земель і покращенню стана навколишнього середовища.

Щоб не витрачати час на пошук препаратів, які могли б забезпечити відповідний баланс, візьміть за основу Ваших технологій препарат, перевірений часом - біопрепарат КЛЕПС. Свідченням ефективності даного препарату служить його висока популярність серед аграріїв, більшість з яких в основу своїх технологій включають його ось уже більше десятка років. Зараз, коли азотні добрива і хімічні засоби захисту рослин значно подорожчали, цей препарат для них став ще привабливішим, так як дає їм можливість не тільки отримувати високі і якісні врожаї, а й скорочувати витрати на їх вирощування в десятки разів. Щоб переконатися в цьому, як приклад, можна порівняти витрати, які необхідні для вирощування зернових культур на 1га за традиційною технологію з застосуванням хімії та витратами, отриманими на базі біотехнології із застосуванням препарату КЛЕПС.

Подробнее...
 

Інтерв'ю

Біопрепарат КЛЕПС

Наш співрозмовник − директор науково-виробничого центру «Енергія» Деркач                                                                                                    Володимир Євгенович.

У сучасному аграрному світі значно зросла увага до біотехнологій. Препарат КЛЕПС, який виробляє Ваша фірма, має до них пряме відношення і як альтернатива агрохімії вже добре відомий на агроринку України.

Володимир Євгенович, поясніть більш детальніше, що стоїть за терміном альтернатива агрохімії і як дія бактерій препарату підтверджує саме таку їх сутність?

Препарат КЛЕПС, це продукт спільного вирощування двох бактерій виділених з природного середовища Klebsiella oxytoca та Bacillus mucilaginosus. Перша бактерія є основним діючим агентом препарату з корисними для рослини азот фіксуючими властивостями. Друга бактерія, це основа препарату. Вона, разом з мінералом цеоліт, виробляє ЕкзоПолі Сахариди (ЕПС) у великій кількості та метаболіти які забезпечюють існування першої бактерії. Крім того, бактерії, що виробляють ЕПС продовжують життя препарату при зберіганні, а також виконують роль біостимулятора та прилипача. Унікальність цих бактерій полягає у тому, що вони здатні заглиблюватися всередину тканин рослини та зосереджуватись в міжклітинному просторі. Такі бактерії носять назву ендофіти. Сумісна життєдіяльність цих бактерій з азотофіксуючими властивостями забезпечує рослину біологічним азотом, кількість якого, при певних умовах, може бути еквівалентно 200 і більше кг селітри на гектар. Крім того, ці бактерії синтезують біологічно активні речовини (фітогормони, вітаміни тощо), які разом з продуктами метаболізму діють на рослину як стимулятор росту та біопестицид. В свою чергу, метаболіти у ризосфері беруть участь у перетворенні складних органічних і мінеральних сполук ґрунту на доступні для рослини форми. Це підвищує загальну чисельність мікроорганізмів в ґрунті, а також збільшує кількість олігонітрофілів та фосфорних бактерій в декілька разів. Як бачемо, в результаті симбіозу рослини з бактеріями препарат виконує функції агрохімікатів і його роль в якості біодобрива, біопестицида та біостимулятора дає нам право стверджувати, що він, без сумніву, є альтернативою агрохімії. Ця альтернатива дала можливість його користувачам не тільки не застосовувати протруйники та стимулятори росту хімічного походження, а і значно зменшити потребу в мінеральних добривах.

Подробнее...
 

Озимим культурам потрібен КЛЕПС

Інтенсивна система землеробства передбачає  використання   великих доз мінеральних добрив та  пестицидів. Незбалансоване застосування їх у сільському господарстві (с/г) порушило натуральний обмін речовин в природі, що склався в процесі еволюції.

Використання агрохімічних технологій, поруч з позитивним впливом на зростання врожаю, привело до сильного забруднення сільськогосподарських земель, стерилізації гумусу та погіршення екологічного стану навколишнього середовища.  Більшість компонентів хімічних пестицидів та мінеральних добрив, які в залишкових кількостях переходять у продукти харчування, є отрутами, канцерогенами. Збільшення нітратів та інших шкідливих речовин у зернових, технічних, та овочевих с/г культурах стало вже звичайним явищем. Отже, перед сучасною агропромисловою наукою постало завдання пошуку таких агротехнологій, які б були спрямовані на підвищення вмісту гумусу, біопродуктивності ґрунтів, забезпечення високого та стабільного рівня сільгоспвиробництва.Вчені довели,
Подробнее...
 

Високоефективний мікробіологічний біопрепарат КЛЕПС

 

Наука за роки незалежності зробила потужні кроки до вивчен­ня та вирішення питання біологізації землеробства. Вченими мікробіологами і фізіологами була показана провідна роль мік­роорганізмів у мінеральному живленні рослин.

В здоровому грунті, який характе­ризується нормальною мікрофлорою, відбувається нормальне живлення, і рослина реалізує свій генетичний по­тенціал. Але, оскільки здорових ґрунтів у нас дуже мало, проблема забезпечен­ня рослин пристойними умовами щодо мікробного оточення стає глобальною. Відновити родючість ґрунту шляхом внесення гною в нинішніх умовах - справа трудомістка і дуже дорога. До­цільніше та дешевше використовувати для цього біологічну систему землероб­ства із застосуванням біотехнологій. Мікробіологічні препарати (біодобрива, біопестициди, біорегулятори розвитку рослин) мають таку ж дію на рослину, як і хімічні засоби, але на відміну від них, не забруднюють збіжжя, ґрунти та довкілля.

Подробнее...
 

Що дає виробникам рослинної продукції застосування препарату КЛЕПС?

 

("Агробізнес сьогодні", 2002, №5)

Незважаючи на належний потенціал у розробці біотехнологій для вирощування рослинної продукції, Україна протягом останніх десяти років не мала жодного легального вітчизняного бакпрепарату. Минулого року було зареєстровано перший препарат для підвищення врожайності широкого кола рослин КЛЕПС®, розроблений в Інституті молекулярної біології і генетики НАН України за сприяння МЦКН-Всесвітня лабораторія.

Подробнее...
 

В Україні зареєстровано перший вітчизняний мікробіологічний препарат для рослинництва КЛЕПС

("Пропозиція", 2001, №10)

Проблема вирощування врожаїв у кожній країні світу є актуальною, але має свої національні акценти: у країнах Третього світу проблема полягає в тому, щоб нагодувати населення, якому хронічно не вистачає білка, у розвинутих країнах – нагодувати якісними харчами, тобто без нітратів, пестицидів та інших шкідливих для організму людини речовин. В Україні актуальне й те, й інше, особливо останнє, якщо брати до уваги, що значна частина населення постраждала від радіації і потребує чистих продуктів. Агрохімічні засоби, залишки яких можна знайти в наших продуктах, підсилюють шкідливу дію радіонуклідів.

Подробнее...
 

Для партнерів


Поддержка сайта