You are here: Головна Відгуки Клепс та бактеріози

КЛЕПС - серія мікробіологічних препаратів

Застосування КЛЕПС

Клепс та бактеріози


            Не секрет, що ярий ячмінь висівається по поганому попереднику, яким є соняшник. Також відомо, що з деяких пір змінились традиційні сівозміни, змінились співвідношення культур в сівозмінах. Збільшилось насичення сівозмін такими культурами, як ріпак та соняшник, а посіви бобових значно скоротились.

Соняшник уражається хворобами, які викликаються бактеріями родини Pseudomonas. Локалізуючись на рослинних рештках, бактерії залишаються джерелом інфекції для наступних культур. Природних конкурентів бактерій ми знищували та продовжуємо знищувати, дедалі сильнішими протруйниками (в грунті) та фунгіцидами (на поверхні). Хімічних фунгіцидів, які можуть боротись з бактеріями, на даний момент не існує. При 10% інфікуванні бактерії Pseudomonas викликають стимулюючу дію на ріст та розвиток рослин. Цим фактом користуються деякі виробники біопрепаратів (див. рекламу), а при інфікованості більше 20% викликають згубну дію на рослини

Рештки кожної рослини, при розкладанні, виділяють специфічні мікотоксини. Для одних культур, які висіваються наступними, вони можуть бути менш токсичними, а для інших -більш токсичними. Рослина, отруєна мікотоксинами, та уражена бактеріозами, відстає в розвитку та має дуже ослаблений імунітет. Бактерії Pseudomonas, являючись потенціальними патогенами, при ослабленому імунітеті рослин, починають паратизувати на ній. Зазвичай вони живляться органічними виділеннями рослин та виступають своєрідним буфером для інших збудників.

У 2010 році описана ситуація спостерігалася у фермерському господарстві «Деметра+» та ряді інших господарств, де попередником був соняшник та мінімальний обробіток грунту. Рослини, розвинувшись до появи прапорцевого листка, почали інтенсивно жовтіти. Лабораторні дослідження дали діагноз - бактеріоз, бактеріальний токсикоз. Постав вибір: Що робить? Оскільки, хімічних засобів лікування практично не існує, було прийнято рішення попробувати метод ендофітного заміщення та стимуляції життєвих механізмів у рослин. З цією метою було використано ендофітний препарат Клепс (45мл/га) та композицію мікроелементів. Результат перевершив всі очікування.  Впродовж тижня, рослини стали зеленими та повернувся звичніш тургор.В результаті в господарствах з більш родючими грунтами (хто не пустив під пар) урожайність склала 6-8 ц/га, а в описаному випадку 12 ц/га. На іншому полі господарства, по стерньовому попереднику (теж не найкращий), урожайність була 41 ц/га, Ще в більших масштабах ця проблема постає в господарствах з «N0-T1LL».

 

 

                                                                                           

 

Для партнерів


Поддержка сайта