You are here: Головна

КЛЕПС - серія мікробіологічних препаратів

Застосування КЛЕПС

ПубликацииПро біопрепарат КЛЕПС

КЛЕПС-це препарат, який прийшов на зміну дорогим агрохімікатів. Виконуючи функції біодобрива, біостимулятора і засобу захисту рослин від хвороб він став в сільському господарстві (с/г) альтернативою агрохімічними способам вирощування с/г культур. На створення даного препарату вчених наштовхнула унікальна бактерія, присутність якої в природі давала можливість рослинам, навіть в суворих умовах, на абсолютно голих скелях активно розвиватися. Вивчаючи породу цих скель і умови виживання рослин, вчені виявили, що ці бактерії синтезують полісахариди і здатні постачати рослинам фіксований інертний газ азот з повітря в легкодоступною для них формі. Так виникла одна з базових бактерій препарату Bacillus mucilaginosus, яка була виділена з кремнієвих мінералів гірської породи. Ця бактерія в препараті вважається базовою, так як полісахариди і метаболіти, які виділяє вона, створюють сприятливі умови для можливого існування інших бактерій-партнерів гармонійних до неї. Такий бактерією-партнером для базової бактерії в препараті стала, не менше унікальна азот фіксуюча бактерія з корисними для рослини властивостями Klebsiella oxytoca, яка отримана також з природного середовища. Важливо відзначити, що ці дві бактерії препарату є ендофітними, тобто такими, що мають здатність проникати всередину рослини і займати міжклітинний простір. До речі, це пояснює їх виживання, навіть при самих несприятливих кліматичних умовах, і в цьому вони вигідно відрізняється від екзофітних бактерій, які в подібних випадках нерідко гинуть.

Бактерії препарату, отримавши своє місце проживання всередині рослини і на поверхні кореневої системи, беруть його під захист, при цьому, поставляють їй біологічний азот безпосередньо з повітря, виробляють полісахариди, синтезують біологічно активні речовини (фітогормони, вітамін та інші), які разом з продуктами метаболізму дають можливість препарату, без стресового впливу хімії, більш ефективно виконувати функції живлення і захисту рослин, ніж агрохімікати

Бактерії препарату, перебуваючи в міжклітинному просторі рослини, практично повністю виключають можливість патогенної мікрофлори в ній розвиватися, тому що, місце їх размноження вже зайнатий бактеріями препарату КЛЕПС. Це дає можливість значно підвищити імунну систему рослини і при нормальному фітосанітарному стані насіневого матеріалу не застосовувати хімічних протруйників. Рівень захворюванності рослин на аскохітоз, корончасту іржу, кореневі гнилі, фузаріоз, гельмінтоспоріоз та ін. значно знижується. Бактерії препарату не отруюють зерно і грунт, а діють на рослину, викликаючи у неї системний захист від збудників захворювання. Тому, щоб виключити негативний вплив хімічних протруйників на рослину, при проведенні передпосівної обробки, фермери, в якості протруйника насіння, стали використовувати біопрепарат КЛЕПС. При цьому вони переконувалися, що в порівнянні з хімічними протруйниками, він діє на рослини не менш ефективно, ніж найсучасніші їх представники. Більш того, препарат має ряд істотних переваг, адже на відміну від них, він не отруює зерно і грунт, а викликає у рослин системний захист від збудників хвороб. До того ж діє не короткий проміжок часу, як це властиво хімічним протруйникам, а протягом усього вегетаційного періоду.

Як бачимо, бактерії препарату, перебуваючи в симбіозі з рослиною, виконують функції агрохімікатів. Тому, застосовуючи біопрепарат КЛЕПС в с/г, фермери, при вирощуванні с/г культур, стали використовувати його в якості альтернативи агрохімії. Здатність препарату виступати в якості стимулятора росту, біодобрива і біофунгіцида дала їм можливість значно скоротити її застосування, тим самим, отримати чисту с/г продукцію з високими показниками якості. Крім цього, отримати значну економію коштів, а також відкрити шлях до відродження родючості земель і поліпшення якості стану навколишнього середовища.

 

На зустріч озимим культурам

Осінь, це той час, коли аграрії зосереджують свою увагу на вирощуванні озимих культур та виборі технологій, які могли б забезпечити їм оптимізацію затрат при одночассному збільшенні врожайності та покращенні якості виробленої продукції. Як свідчить досвід, господарства які в основу своїх технологій взяли біопрепарат КЛЕПС цю оптимізацію забезпечили. Біопрепарат КЛЕПС, дія бактерій якого аналогічна дії агрохімікатів, дозволяє фермерським господарствам, при вирощуванні сільськогосподарської продукції, впровадити в життя ресурсозберігаюче землеробство і досягти значної оптимізації затрат. Ця оптимізація стала можливою завдяки властивостям препарату виступати в якості біодобрива, біостимулятора та біопестицида.

Однак, успіх від застосування препарату залежить не тільки від його унікальних властивостей, а від якості посівного матеріалу який повинен відповідати усім стандартам фітосанітарного станну, мати високий життєвий потенціал закладений природою та селекцією. Для максимальної реалізації цього потенціалу насінню і рослини в цілому потрібна стороння допомога. Цю сторонню допомогу, без стресового впливу на рослину і значно дешевше ніж агрохімікати виконує біопрепарат КЛЕПС. Його фунгіцидні властивості дали можливість ФГ, при проведенні передпосівної обробки насіння, не застосовувати хімічних пестицидів. Вони на особистому досвіді переконались, що він як протруювач працює не гірше, а іноді краще відомих сучасних хімічних протруювачів. Адже, ендофітні бактерії препарату, після обробки насіння озимих культур, запускають потужний біомеханізм, який забезпечує рослину необхідними елементи живлення, стимуляторами росту та засобами захисту рослин від хвороб. Цей механізм забезпечує кращі умови для схожості насіння, оптимізує кореневе живлення азотом, фосфором і таке інше. Формується потужна коренева система, яка в 1.5-2 рази міцніше, ніж без препарату КЛЕПС. Азотофіксуючі бактерії забезпечують рослину біологічним азотом, продукують вітаміни, амінокислоти і органічні речовини з низькою температурою замерзання. Дефіцит мікроелементів та поживних речовин у ризосфері, завдяки метаболізму, значно зменшуется.

Ендофітні бактерії препарату з перших днів розвитку рослини починають захищати її як із середини, в міжклітинному просторі, так із зовні, в ризосфері. Це значно зміцнює імунну систему рослини. Вона з самого початку починає рости здоровою, стійкою до різних стресів, температурних коливань, тобто створюються умови, які дозволяють рослині реалізувати закладений в ній генетичний потенціал. Іноді через складні погодні умови аграріям не вдається вчасно провести посівні роботи. Виникає ризик входження недостатньо розвинених озимих культур в зимовий період, що може привести до негативних наслідків. Змінити стан посівів на кращій може додаткова обробка по листової поверхні рослин біопрепаратом КЛЕПС у фазі 3-6 листків за 10-15 днів до настання морозів. Особливо вибагливий до погодних умов в осінньо-зимовий період є ріпак озимий. Коли виникає ризик входження недостатньо розвинених рослин у зимовий період листове підживлення до настання періоду спокою для нього особливо важливе. Близько 70% майбутнього врожаю ріпаку закладається саме восени, ще до початку зими оскільки саме в цей період формується коренева система диаметр шийки якої повинна бути не менше 8-10 мм. Обробка насіння озимих культур препаратом КЛЕПС дозволяє значно зменшити хімічне навантаження на ці культури. Аграрії, які використовували його в своїх господарствах, вже після перших спроб його застосування в цьому переконувались і, як правило, ставали його прихильниками. Хто ж після перших спроб його застосування повертався до інших технологій з використанням агрохімії і не побачивши різниці в кінцевих результатах між ними, повертався до препарату знов. Вибір між двома технологіями завжди на боці, яка дає можливість заощадити кошти, а це може зробити лише біопрепарат КЛЕПС, адже він є альтернативою хімії, а вона значно дорожче. Тому застосування технології з препаратом КЛЕПС значно вигідніше, крім того, вона дає не тільки економію коштів, а і ще сприяє отриманню екологічно чистих продуктів та відродженню грантів.

Щоб отримати гарний врожай озимих культур треба користувачам препарату дотримуватись технології по його застосуванню. Передпосівна обробка препаратом Клепс дуже важлива, вона дозволяє ендофітним бактеріям проникнути в середину рослини, зайняти міжклітинній простір і в процесі їх життєдіяльності забезпечить рослину необхідними елементами живлення, які дозволять їй успішно перезимувати. Не менш важливі весняні роботи, які згідно технології проводять в найбільш відповідальні періоди росту рослин.

 

Озимі культури і біопрепаратКЛЕПС

Зимовий період для трудівників сільського господарства (с/г) найкоротший. На порозі лютий, тому вже зараз корисно нагадати користувачам препарату інформацію про особливості технології по застосуванню біопрепарату КЛЕПС на озимих культурах у весняний період. Ця інформація може бути корисна і тим, хто ще знаходиться в режимі пошуку найбільш вигідних, в економічному плані, технологій по вирощуванню цих культур. Відповідно до технології по застосуванню препарату, перші весняні роботи на озимих культурах починають з обробки листової поверхні водним розчином препарату, коли середньодобова температура повітря становить близько 5-7 градусів тепла. Ендофітні азотофіксуючі бактерії препарату, після обробки по листу, проникають всередину рослини і, розмножуючись в міжклітинному просторі і ризосфері починають поставляти їй, дуже необхідний в цей час біологічний азот. Це дає поштовх ростовим процесам і вже на третій день посіви набувають темно-зелений колір. Препарат КЛЕПС сумісний з багатьма препаратами, в тому числі з гербіцидами та інсектицидами. Тому, с/г виробники, щоб отримати максимально вигідний результат від його застосування в бакову суміш для обприскування, крім препарату КЛЕПС, включають інші препарати, які підсилюють дію основного препарату і забезпечують йому синергетичний ефект. Наприклад, до такої бакової суміші як - карбамід (5-7) кг + гербіцид + КЛЕПС 30 мл + мікроелементи - фермери різних регіонів України прийшли не залежно один від одного в результаті свого практичного досвіду. І це цілком зрозуміло. Карбамід, як постачальник азоту, діє на рослину практично відразу, тому при обробці рослин по листу вони набувають зелений колір в перший же день. Згодом ефект дії карбаміду на рослини зменшується, а дія азотофиксирующих бактерій препарату, навпаки, з кожним днем зростає. Мікроелементи, як і препарат КЛЕПС рекомендується застосовувати в критичні періоди розвитку рослин, коли вони особливо потребують посиленого живлення, тому їх спільне застосування в цей період суттєво впливає на розвиток рослин і згодом на урожай в цілому. Застосовуючи технологію біопрепарату КЛЕПС потрібно пам'ятати, що максимальний ефект від застосування препарату досягається на тлі стартовою норми азоту 30кг/га діючої речовини, що відповідає ста кілограм селітри. Цю норму можна коригувати, якщо є інформація про наявність азоту безпосередньо в грунті. Застосовувати традиційні норми внесення селітри недоцільно і економічно не вигідно, так як при цьому, втрачається сенс застосування препарату одною з головних функцій якого, є забезпечення рослин біологічним азотом. Максимально вигідний ефект від застосування препарату на озимих культурах буде досягнуто тоді, коли подібні обробки по листкової поверхні будуть, проводяться і в інші відповідальні періоди росту рослин, а саме, період прапорцевого листка або виходу в трубку. Подібні ообробки в період наливу колоса істотно впливають на класність зерна. Практика застосування біопрепарату КЛЕПС на озимих культурах показала, що фермери, які в процесі вирощування цих культур, виконували всі необхідні обробки по листу, в кінцевому підсумку отримували високу і якісну продукцію і значний економічний ефект. Біопрепарат КЛЕПС - універсальний препарат, тому технології по вирощування інших с/г культур, по суті, мало чим відрізняються від технології по вирощуванню озимих культур. Різниця лише в нормах препарату і в термінах його застосування. Так що, на який би с/г культурі споживач не використовував препарат, він реально отримає від нього задоволення як в економічному так і екологічному плані.

 

КЛЕПС - це шлях до успіху сільгопвиробника

Сьогодні аграрний ринок України має в наявності великий асортимент сучасних препаратів, які дають можливість сільськогосподарським виробникам в корені змінити своє ставлення до традиційних технологій по вирощуванню сільськогосподарських культур (с/к) із застосуванням агрохімії і перейти до нових ресурсозберігаючих технологій із застосуванням біотехнологій. Більшість сучасних препаратів дають таку можливість. Однак, товаровиробнику, серед цього різноманіття препаратів важко, без належних випробувань, зробити правильний вибір і вибрати саме ті, які могли б увійти в основу його технології по вирощуванню (с/к), яка могла б забезпечити йому оптимально вигідний баланс між витратами і врожайністю, спряла отриманню екологічно чистої продукції, відродженню родючості земель і покращенню стана навколишнього середовища.

Щоб не витрачати час на пошук препаратів, які могли б забезпечити відповідний баланс, візьміть за основу Ваших технологій препарат, перевірений часом - біопрепарат КЛЕПС. Свідченням ефективності даного препарату служить його висока популярність серед аграріїв, більшість з яких в основу своїх технологій включають його ось уже більше десятка років. Зараз, коли азотні добрива і хімічні засоби захисту рослин значно подорожчали, цей препарат для них став ще привабливішим, так як дає їм можливість не тільки отримувати високі і якісні врожаї, а й скорочувати витрати на їх вирощування в десятки разів. Щоб переконатися в цьому, як приклад, можна порівняти витрати, які необхідні для вирощування зернових культур на 1га за традиційною технологію з застосуванням хімії та витратами, отриманими на базі біотехнології із застосуванням препарату КЛЕПС.

Подробнее...
 

Високоефективний мікробіологічний біопрепарат КЛЕПС

 

Наука за роки незалежності зробила потужні кроки до вивчен­ня та вирішення питання біологізації землеробства. Вченими мікробіологами і фізіологами була показана провідна роль мік­роорганізмів у мінеральному живленні рослин.

В здоровому грунті, який характе­ризується нормальною мікрофлорою, відбувається нормальне живлення, і рослина реалізує свій генетичний по­тенціал. Але, оскільки здорових ґрунтів у нас дуже мало, проблема забезпечен­ня рослин пристойними умовами щодо мікробного оточення стає глобальною. Відновити родючість ґрунту шляхом внесення гною в нинішніх умовах - справа трудомістка і дуже дорога. До­цільніше та дешевше використовувати для цього біологічну систему землероб­ства із застосуванням біотехнологій. Мікробіологічні препарати (біодобрива, біопестициди, біорегулятори розвитку рослин) мають таку ж дію на рослину, як і хімічні засоби, але на відміну від них, не забруднюють збіжжя, ґрунти та довкілля.

Подробнее...
 
Страница 1 из 2

Для партнерів


Поддержка сайта